Firma Budowlana Kuźnia Raciborska

I choć ciągle idziemy do zachodnich standardów – w technologii dalej znajdują się rozwiązania dopiero w Polsce wdrażane, a to na zachodzie od prawie 20 lat. To domy pasywne właśnie. Skonstruowane z zasadą o medium i niższych opłatach eksploatacyjnych. To domy przyszłości. O ich akcji i wadach opowiada pan Krystian Szymichowski – właściciel dynamicznie utrzymującej się firmy budowlanej ze Szczecina – KDE Construction.

Firma Budowlana Wilamowice

 

Panie Krystianie – skąd plan na stworzenie KDE?

Z uwadze potrzeb moich Klientów Zauważyliśmy pewne ruchy w budownictwie, bardzo trwałe zresztą – które planują do instalacji z zasadą o taniej eksploatacji i zdrowych rozwiązaniach. Podpatrując standardy budowy budynków z Niemiec zauważyłem, że idea bycia domów pasywnych w Polsce jest realistyczna i pozytywna. Tak powstało KDE, które jako jedne z ważnych marek w rejonie realizuje budowę domów pasywnych i – z całą odpowiedzialnością mogę zauważyć – wyglądamy to dobra.

Zobacz również Palarnia kawy opinie

Firma Budowlana Wilamowice

Na czym polega magia domu pasywnego? Która stanowi jego właściwość?

Rzuca się, że w kraju takiego domku nie trzeba produkować energii cieplnej. Pasywny budynek zatrzymuje ciepło wychodzące ze centrów odnawialnych – na przypadek z gruntu, promieniowania słonecznego, ciepła wydzielanego przez ludzi (np. kuchni, sprzętów domowych). Tak pozyskana energia podawana istnieje na zakończenie ciepła w mieszkaniach i podgrzania wody użytkowej.

Oczywiście znaczenie pamięta jeszcze usytuowanie domu natomiast jego wentylacja. Właściwie wszystek moment realizacji domu pasywnego pragnie być przemyślany od przodzie do kraju. To inwestycja, jaka posiada się zwracać latami.

Brzmi jak perpetum mobile – lub stanowi to możliwe do odebrania w rodzimych warunkach klimatycznych?

Myślą jest dobrze sporządzony wygląd i znakomita klasa wykonania budowy. Realizujemy projekty, w jakich dom do ogrzewania potrzebuje tanio niż 15kWh na metr kwadratowy rocznie. Toż stanowi ciepło dostarczane przez max. 2 litry oleju opałowego. W Polsce, w realnej większości miesięcy w roku dom zapewni komfortowe ogrzewanie bez potrzeby dogrzewania paliwami nieodnawialnymi. Zapewne nie licząc srogich zim, których co prawda ostatnio luka w Polsce, ale zawsze warto się na taką okazja przygotować.

Firma Budowlana Wilamowice

Co więc?

Istniejemy w kształcie zaimplementować wszystkie popularne rodzaje ogrzania w zakładu pasywnym. W niebezpiecznych warunkach atmosferycznych taki dom oraz trzeba dogrzewać, lecz w góra mniejszym stopniu niż w wypadku tradycyjnego budownictwa.
Im niższe warunki atmosferyczne tym oszczędności rozwiązań pasywnych przejawiają się większe. Według naszych szacunków klienci płacą nawet 10 razy mniej za ogrzewanie własnych domu w drogi do tradycyjnych systemów.

Jaki istnieje mali koszt budowy domu pasywnego?

To niskie dopłaty biorąc pod uwagę oszczędności w perspektywie. Akurat to ok. 6% do 12% wzrostu kosztów w nawiązaniu do normalnej metody budownictwa. Co istotne – te różnice zaczynają zacierać.
Są udane dopłaty – Narodowy Fundusz Ochrony Miejsca i Gospodarki Wodnej daje bezwrotne dotacje w wysokości 50 tys.zł dla osób budujących domy pasywne. Musimy najpierw ukończyć budowę i udokumentować wdrożone rozwiązania domu pasywnego. Przy tym podejściu różnice pomiędzy kosztem budowy tradycyjnej, a pasywnej zacierają się

Jest również jedna rzecz – wspomina szef KDE Construction – firma działająca dom pasywny musi oznaczać budowy na najogromniejszym możliwym poziomie. Zarówno pod względem materiałowym i wykonawczym. Obsługując swoich Użytkowników spory odłam spośród nich dociera do nas z zepsutych budów niesolidnych firm. Budowa domów pasywnych to ciężki proces – wszystek jego etap pragnie być zrobiony jak prawidłowo, aby zgrać całość. Więc mamy komfort i oszczędności.

Firma Budowlana Wilamowice

Zachęcamy do zaznajomienia się z ofertą KDE Construction na części , aby dowiedzieć się więcej o domach pasywnych i praktykach firmy.

zobacz również O domie pasywnym z KDE Construction

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments