Jakie dokładnie warunki musimy spełniać, by dostać kredyt hipoteczny?

Dużo osób marzy o otrzymaniu kredytu hipotecznego, który pozwoli na zakup własnego mieszkania, domu i zyskanie niezależności od rodziców.

Jakie warunki musimy spełniać, żeby otrzymać kredyt hipoteczny?

 

Zwłaszcza młode osoby dążą do posiadania własnego kąta, jednakże żeby uzyskać kredyt hipoteczny, należy spełniać ogrom ważnych warunków, które stawia nam bank.

kredyt, hipoteczny, pożyczka, bank, bankowość

Tego typu kredyt dostać może pełnoletnia osoba – musi mieć ukończony 18 rok życia, a bardzo dużo banków proponuje osobom do 35 roku życia dużo korzystniejsze warunki dostania kredytu, między innymi bardzo atrakcyjne oprocentowanie.

Wiele zależy też od okresu na jaki chcemy wziąć kredyt, banki zastrzegają żeby ostatnia rata przypadała maks. między 75 a 80 rokiem życia. Istotna jest również historia kredytowa – taki kredyt nie będzie przyznany osobie mającej złą historię kredytową i zaległości ze uregulowaniem rat, nawet jeśli wcześniejsze zobowiązania opiewały na małe sumy. O tym musimy z pewnością pamiętać!

Wielkość kredytu i decyzja o jego otrzymaniu zależna jest od zarobków osoby, która stara się o niego. Przy niskich zarobkach bank może wydać decyzję odmowną, bo kredytobiorca może posiadać problem ze spłatą rat. Banki pod uwagę biorą również liczbę członków w rodzinie, będących na utrzymaniu kredytobiorcy, a także wysokość zaciągniętych w danej chwili kredytów. Wskaźniki finansowe są fundamentem jeśli chodzi o określanie zdolności kredytowej konsumenta.

Wspomnę jeszcze, że wielką szansę na taki kredyt ma osoba ,która jest zatrudniona na umowę o pracę, najlepiej na czas nieokreślony. W sytuacji jakiegoś innego źródła dochodów niestety banki życzyć sobie mogą spełnienia poprzez klienta dodatkowych warunków przy ubieganiu się o kredyt lub zdecydować się mogą na przyznanie konsumentowi niższej sumy kredytu hipotecznego.

Zobacz również pożyczki długoterminowe online

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments