Płatność kartą poprzez internet – jak tworzą to Europejczycy

Płatność stroną przez internet – gdy wyglądają to Europejczycy Płatność stroną przez internet zdecydowanie wygrywa! Payments Europe pokusiło się o doświadczenia lokalnego rynku płatności. W finału tej praktyki powstał ciekawy raport pokazujący, jakie zachowania konsumenckie wpływają na rynek sprzedaży online, z wpływem na płatności za kupione dobra. Oto jak według raportu wyglądają płatności za obroty oraz przesyłki w Europie.

Płatność stroną przez internet to wybierana metoda płatności

Expresowa wysyłka

Expresowa wysyłka

Wspomniany raport noszący tytuł: „CARDS IN THE EVOLVING EUROPEAN PAYMENTS LANDSCAPE” zaistniał na podstawie wiadomości z Europejskiego Banku Centralnego (EBC) oraz wiedz zgromadzonych przez Payments Europe. Osiągał on boki europejskie, w tymże ponad Polskę.

Według badań karty są preferowaną metodą płatności w Europie. Wybierają je również konsumenci, kiedy również handlowcy w przewodzie B2B. Otrzymywanie z kart wzrosło w rytmu ostatnich kilku lat. Dodatkowo 87% europejskich klientów przewiduje się komfortowo płacąc kartą. Jak głosi Payments Europe krajobraz płatności w Europie ewoluuje. Tylko nowi gracze wchodzą wszystek chwila na rynek, wtedy a strony nadal zapewniają szybszą liczba daną niż wszelka inna droga płatności.
Płatność stroną przez internet – pomocy dla klientach a sprzedających

Dziewięciu na dziesięciu konsumentów w Europie przewiduje się swobodnie, płacąc kartą. Minął czas, gdy zmuszało się zatem z obawami utraty pieniędzy. 90% detalistów twierdzi, że pomocy z płatności kartą przewyższają wszelkie połączone z obecnym kursy. Kupujący wymieniają będąca udogodnienia podczas płacenia kartą: wygoda (49%), szybkość (35%), ubezpieczenie transakcji (36%), akceptowanie płatności przez wielu sprzedawców (40%), i także cash back (35%).

Właściciele e-sklepów jako podstawowe cechy płatności stroną w zestawieniu z nieznanymi drogami podają: płatność gwarantowana (53%), wzrost sprzedaży (44%) oraz dojazd do wyższej bazy klientów (38%).
Online oraz offline podobnie, a chociaż inaczej

Szczególnie ekonomicznym planem było ustawienie poszczególnych metod płatności w dwóch kanałach sprzedaży. W przewodzie online oraz offline. Różnice można sprawdzić na poniższej grafice.
Płatność stroną przez internet – gdy wyglądają to Europejczycy
źródło: Raport CARDS IN THE EVOLVING EUROPEAN PAYMENTS LANDSCAPE

Widać tu między innymi, że w online króluje płatność za pomocą szybkich płatności (20%) oraz kart kredytowych (19%). Gotówka jest jedynie 7% wszystkich płatności. W magazynach stacjonarnych gotówka wyciąga z mapami (23% vs. 19%).

Jeśli zapytamy o preferowane przez sprzedawców formy płatności, to umowy są na kluczowej książce (53% wskazań). Następnie gotówka (41% wskazań), przelew bankowy (38% wskazań), szybkie płatności są właśnie na głębszych pozycjach.

Jako ciekawostkę można dostać, że gotówka jest odrobina ciekawa we Francji i Szwecji. W obecnych terenach płatności kartą wybierane są przez 72% i 65% respondentów. Dla 61% sprzedawców ze wspomnianych państw, to najwygodniejsza metoda opłaty za zakupy. Europejscy detaliści poszukują oraz wkładają nowe technologie płatności. Chodzi o zadowolenie klienta, które jest zastępowane jako trzeci najwyższy cel przy doborze dostawcy płatności w składzie.
Płatności w Polsce z innowacjami

Polscy sprzedawcy są dobrze badani przez Payments Europe, ponieważ chętnie uzyskują z różnych technice. Nasz rynek płatności również poznaje się, jeżeli chodzi o adopcję nowatorskich rozwiązań. Na wzór 99,9% wszystkich terminali płatniczych w terenie może przyjmować płatności zbliżeniowe. Ponad 90% polskich detalistów traktuje na umowy zbliżeniowe jako na ostateczną korzyść powiązaną z płatnościami kartą. Jedynym wytłumaczeniem dla tego ruchu chyba stanowić aktualne, że z przodzie lat 90. Narodowa jest naturalna dla firm z różnych części Europy i świata. Kartą zapłacimy też za zamówienie kuriera.
Bezpieczeństwo zakupów

Jeżeli chodzi o zabezpieczenie to możliwości działające płatności kartą wyglądają następująco:

Ponad 80% europejskich konsumentów uważa płatności stroną za pewne.
Jeżeli chodzi o oszustwa połączone z mapami, ostatnie trzech na czterech użytkowników jest dobrowolnych tego, że mogą odzyskać oni nasze kapitały.
1/3 respondentów uważa, że płatność kartą zmniejsza możliwość oszustwa lub kradzieży
Detaliści we Francji (40%), we Włoszech (44%) i w Polsce (41%) uważają, że płatność stroną można odpowiedzieć do najbezpieczniejszych form rozliczania transakcji. Inaczej sprawą detaliści w UK, gdzie gotówka i czek najlepiej chronią możliwości pojawienia się oszustwa podczas transakcji (24%).

Jakie naprawy w perspektyw?

To jedynie część wiadomości z opisu. Spotykają się w nim więcej wskazówki dotyczące kosztów, jakie ponoszą detaliści podczas robienia operacji. Wszystek okres analizowany jest same rynek szybkich płatności, gdzie pojawiają się jeszcze więc obecne podejścia także ruchy. Zaskakuje BLIK, który pozostał ulubiony przez polaków z racji swojej prostoty też dane. Wyczekujemy na dalsze oryginalne rozwiązania.

Sprawdź na śledzenie paczek

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments