Ciacho Police

      Brak komentarzy do Ciacho Police

Ciacho to pierwsza i jedna z niewielu komedii, które sprawił Patryk Vega. Film opowiada historię pięknej Basi wrobionej przez narzeczonego w napad na konwój z narkotykami. Wplątanej w narkotykową aferę siostrze przychodzą z pomocą nieporadni, ale niezwykle odważni bracia. Reżyser dany z bezkompromisowego przedstawiania środowiska policyjnego, w tym filmie nieco odbiega od tradycyjnego charakteru swojej książki.

Ciacho Drawsko Pomorskie

Nie kończy on a głównego tematu zainteresowania – wciąż popadamy w działach policyjnych.

klik i ogladaj film

Główna bohaterka stanowi bardzo skuteczną policjantką starającą się o awans. Niespodziewane wydarzenia jednak znacząco łączą jej plany. Bardzo łatwo dowiadujemy się kto za tym każdym mieszka i wrabia piękną policjantkę. Pozostaje pytanie: jaki powód miała taż rola i jak bardzo potoczą się losy odważnej policjantki.

Ciacho Drawsko Pomorskie

Przygoda z powodem

Seans z „Ciachem” w programie dostarcza widzowi całą gamę emocji: od obawy o dalsze losy głównej bohaterki poprzez niepewność aż do wszystkiej radości. Poza wieloma zabawnymi sytuacjami i dowcipnymi dialogami można zaobserwować także ważne przesłanie idące z filmu. Komedia pokazuje, że wszystek, nawet z pozoru najbardziej nieporadny człowiek, że stać prawdziwym bohaterem, a jednocześnie każdy bez wyjątku zarabia na naturalną miłość. Znaczenie więc jest ukazane w dobry, humorystyczny, a czasami nawet nieco ironiczny sposób. Główni bohaterowie posiadają bardzo barwne, trochę przejaskrawione osobowości, przez co każdy z nich na długo zapada w pamięć, a ponadto ich karykaturalność w umiejętny rodzaj jeszcze bardziej podkreśla ukryte pod pozorami zwykłej komedii przesłanie filmu. Film z samego początku zaciekawia i cieszy, że widz w napięciu odkłada na dalszy ciąg wydarzeń, przy czym nie raz atmosfera znacznie się rozluźnia dzięki dowcipnym dialogom i nieoczekiwanym, nieco żartobliwym obrotem spraw.

Świetna obsada

Efektywna i wyjątkowa obsada wtedy w filmach Patryka Vegi właściwie już tradycja. Na wszelkim plakacie obrazu tego reżysera można stwierdzić znane osoby. Główna bohaterka – Basia jest wykonywana przez Martę Żmudę – Trzebiatowską. Stanowi wtedy ogromna rola aktorki, ponieważ całkowicie rezygnuje z wizerunkiem przyjaznej i złożonej dziewczyny, którą zwykła grać Żmuda – Trzebiatowska. Podczas filmu można stwierdzić aktorkę w bardzo bogatych formach. Z początku na chwilę dodaje się ona w wagę prostytutki, później kieruje się poznać jako ambitna pani policjantka. Podczas filmu można dostrzec także dość „niegrzeczną” scenę, w jakiej główna bohaterka prezentuje swoje piersi. Mimo dość dobrego wizerunku policjantki, z powodzeniem można powiedzieć, że nie wydaje ona lubej widzów. Nie tylko odtwórczyni istotnej roli zarabia na znaczenie. Trzej bracia (Tomasz Karolak, Paweł Małaszyński i Marcin Bosak) oraz narzeczony Basi (Tomasz Kot) to jeszcze niezwykle barwne postacie, które zarabiają na równie wielką uwagę. Tomasza Karolak, jako Dawid – sympatyczny ginekolog z dobrymi upodobaniami seksualnymi, jak powszechnie świetnie znalazłeś się w komediowej roli. Marcin Bosak, w istoty Krzysia, bardzo dobrze poradził sobie z ukazaniem podporządkowanego władczej żonie (Joanna Liszowska) pantoflarza. Na wyjątkowo duże uznanie zasługuje Paweł Małaszyński, z którego rola wiecznie zagubionego Karolka wymagała bardzo dużego zaangażowania. Samo jest pewne: wszystka z form na długo zapada w pamięć, a przecież między innymi o to dzisiaj w filmach chodzi.

Ciacho Drawsko Pomorskie

Przyjemny seans

„Ciacho” to przede każdym złota do oglądania komedia, która nie wymaga od widza analizy i wielkiego zainteresowania. Opowiada dobrą historię w swój dla odbiorców sposób, przy czym nie raz części z udziałem nieporadnych braci Basi dostarczają sporo śmiechu. Stanowi wtedy film, który warto obejrzeć nawet dla świetnej obsady aktorskiej i kilku nieoczekiwanych zwrotów akcji. Niecałe dwie godziny usunięte z komedią „Ciacho” Patryka Vegi to faktycznie doskonały wyjście na spędzenie sobotniego popołudnia. Komediowy debiut reżysera danego z kina sensacyjno – kryminalnego z pewnością można uznać za udany.

Ciacho Drawsko Pomorskie

Źródło artykułu Ciacho

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments