Implanty zębowe Mieszkowice

      Brak komentarzy do Implanty zębowe Mieszkowice

Współczesna stomatologia zezwala na zdobycie oryginalnych efektów nawet przy pełnych brakach zębowych.

Implanty zębowe Biały Bór

Co warto wybrać?

wybielanie zębów ibright

wybielanie zębów ibright

Gdy zachodzi konieczność usunięcia całego zęba wraz spośród jego korzeniem, pojawia się pytanie – co wybrać, aby zlikwidować lukę po jego ekstrakcji? Już do możliwości mamy trzy główne propozycje, a mianowicie:

Zobacz wybielanie zębów ionic White

implanty zębowe Biały Bór
mosty protetyczne Biały Bór
ruchome protezy zębowe Biały Bór

Wszystka z tych możliwości tworzy własne plusy oraz minusy, zatem warto wprowadzić się spośród nimi około przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.
Braki w łuku zębowym? Warto wzbogacić je jak najszybciej!

Do ekstrakcji, czyli usunięcia zęba dochodzi bardzo często wskutek pojawienia się dużego ogniska próchnicy. Potrafi żyć obecne wyjątkowo kwestia chorób dziąseł, na dowód paradontozy. I usunięcie zęba może być skutkiem jego uszkodzenia mechanicznego, na dowód pęknięcia lub urazu.

zobacz opinie ionic white opinie

Jeśli pojawiają się braki w łuku zębowym, warto wzbogacić je jak już. Dlaczego? Brak nawet jednego zęba jest duży wpływ na zgryz, ponieważ że towarzyszyć nie ale do wywiadów z żuciem, ale też do przemieszczeń okolicznych zębów, bólów żuchwy i szczęki czy bólu głowy. Może uzyskać i do zaniku kości, do dodatkowo utrudnia ewentualne uzupełnienia braków.

Zatem wtedy, gdy pojawia się luka w łuku zębowym, o jego czymś warto przemyśleć jak już – czy w takim przypadku lepiej wybrać implanty zębowe, mosty czy protezy ruchome?

Implanty zębowe

Obecnie implanty zębowe uznawane są za najlepszą formę uzupełniania braków zębowych. Procedura polega to na czymś braku przez wszczepienie implantu w pomieszczenie dawnego korzenia zębowego. Na korzeniu zakłada się następnie koronę, która dobrze imituje wygląd naturalnego zęba.

Nowoczesne implanty zębowe są uzupełnieniami trwałymi, które mogą posłużyć nawet na jeszcze 20 lat. Zezwalają na przywrócenie funkcji żucia, są pielęgnowane tak samo jak inne zęby, dlatego pacjent z wszczepionym implantem może całkowicie o nim stracić.

Jeden implant stomatologiczny może posłużyć do coś jednego czy kilku braków. Takie rozwiązanie łączy się również w sukcesu bezzębia – wtedy wszczepia się kilka implantów, na których zatrzymuje się na określone specjalną protezę.

Głównym minusem implantów jest ich ogromna cena. Jeden wszczep wraz z koroną to wydatek od jakiś 3500 złotych do nawet ponad 5000 złotych.

Most protetyczny

Mosty protetyczne to także popularny sposób na uzupełnieni brakujących zębów. Stanowią one alternatywę dla ruchomych protez zębowych, ponieważ montowane są w jamie ustnej na określone. Mosty mogą posłużyć do odbudowy jednego braku lub kilku braków jednocześnie.

Pod pojęciem mostu protetycznego otrzymuje się specjalne uzupełnienie, najczęściej uczynione z porcelany, które montowane jest na okolicznych dla braku zębach – w wyniku jest konstrukcję przypominającą most.

Aby zamocować most ceramiczny, brak musi istnieć otoczony zębami posiadającymi korzenie – więc oczywiście zwane zęby filarowe. Zęby obecne są specjalnie szlifowane, aby osadzić na nich most protetyczny. Niekiedy wskazane jest też działanie ich działania kanałowego. To minus tej technologie, ponieważ często niezbędne jest oszlifowanie zdrowych zębów.

Efekt wizualny po wykonaniu mostu protetycznego jest bardzo atrakcyjny – jest on niemalże nie do odróżnienia od indywidualnych zębów w jamie ustnej pacjenta. Trwałość mostów ponadto stanowi trudna – mogą one być nawet przez ponad 10-20 lat.

Koszty wykonania mostu protetycznego wahają się najczęściej od jakiś 1000 złotych do ponad 2000 złotych za jedną sztukę.
Proteza ruchoma

Ostatnia propozycja to protezy ruchome, na dowód uczynione z akrylu. To popularni gotuj na uzupełnienie braku zębowego, niemniej jednak najmniej komfortowy.

Proteza może powodować dyskomfort w jamie ustnej, wywoływać podrażnienia i otarcia dziąseł, a także trudności w spożywaniu niektórych pokarmów. Należy czyścić ją z wykorzystaniem specjalnych preparatów Dodatkowo nie odpowiada ona tak bogatej mocy jak powyższe metody uzupełnienia braków zębowych.

Wybrane rodzaje protez ruchomych są finansowane przez NFZ.

Źródło artykułu Implant zębowy, most czy proteza – co wybrać?

Implanty zębowe Biały Bór

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments